Każdy z nas wybierając swój wymarzony dom, wyobraża sobie jak będzie on wyglądał. W myślach dekorujemy salon, sadzimy kwiaty w ogrodzie, stawiamy ogrodzenie. Najpierw zaczynamy oglądając projekty wnętrz stworzone przez projektantów. Szukamy własnego stylu, rozglądamy się za czymś, w czym się „zakochamy”. Jeśli już się na coś zdecydujemy, chcemy coś zmienić w projekcie, idealnie dopasować każdy szczegół do swoich upodobań i ogólnego zamysłu na styl domu.

Jeśli już urządzimy mieszkanie tak jak to sobie wymarzyliśmy, możemy zabrać się za dodatki do domu. Najczęściej wybierane są świece, świeże kwiaty, kolorowe poduszki. Na tarasie albo balkonie modne jest zrobienie kwietnika. Drewniane skrzynki można ze sobą połączyć, posadzić w nich kwiaty. Z drewnianych skrzynek można również zrobić siedzenia, położyć na nich finezyjne poduszki. Bardzo często można z nich również zrobić stolik kawowy i odpocząć w swoim własnym ogrodzie albo tarasie na meblach stworzonych przez samego siebie.

Korzyścią płynącą z takich rozwiązań jest z pewnością satysfakcja płynąca z samodzielnego zrobienia mebli i estetycznych dodatków do domu. Sielski klimat mogą podkreślić lampki i świeczki „home made”, które ocieplą wystrój każdego wnętrza i sprawią, że przyjemnie się będzie spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną przy kawie.

Drewniane skrzynki możemy również klasycznie wykorzystać do przechowywania owoców i warzyw, w takich skrzynkach nie powinny się szybko zepsuć, a mogą sprawić w kuchni prawdziwie wiejski klimat.

Projekty wnętrz są bardzo różnorodne, z biegiem czasu mamy coraz więcej możliwości ingerowania w takie projekty, czy w ogóle nie musimy z nich korzystać.

Należy pamiętać, że dodatki do domu są bardzo ważne. Są ważne do tego stopnia, że samymi dodatkami można zmienić klimat projektów wnętrz i zmienić styl wystroju.

W Internecie, w radiu i w prasie coraz częściej spotykamy się z tańszymi rozwiązaniami na samodzielne tworzenie mebli albo dodatków do domu. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne, dodatkowo najczęściej bardzo tanie, lecz czasochłonne. Jeśli mamy trochę czasu i ochoty, sami możemy poszperać w Internecie w poszukiwaniu najlepszych i najpiękniejszych rozwiązań do naszego domu. Być może będą to niezapomniane chwile łączące rodzinę, rozwijające u dzieciaków kreatywność, a w nas rozbudzające satysfakcję z samodzielnie wykonanej pracy?

Nie ważne co nas motywuje – z pewnością jest to bardzo dobry pomysł. Zaoszczędzimy pieniądze, zrobimy coś nowego, będziemy dumni z naszego małego osiągnięcia.

Każdy z nas powinien mieć choć jedną taką samodzielnie wykonaną rzecz w domu. Nie musisz chodzić po sklepach całymi dniami i szukać gotowych rzeczy, które są często stanowczo za drogie i wątpliwej jakości. Dlaczego nie zrobić czegoś samemu, idealnie dobranego do naszego wnętrza? Dlaczego nie można spędzić czasu z bliskimi inaczej, samemu wziąć odpowiedzialność za wygląd własnego domu?

Drewniane skrzynki oraz meble z palet są aktualnie na czasie i z pewnością będą modne jeszcze przez wiele lat.