Pomieszczenie kuchenne jest serduszkiem domku. To tam konsumuje się posiłki, przeżywa się życie rodzinne, podejmuje się znajomych. Najważniejszą częścią tego szczególnego miejsca, są meble kuchenne. Powinny one pierwszorzędnie się prezentować i zapewniać dostatecznie dużo miejsca do przetrzymywania wszystkich rzeczy, niezbędnych do pracy w kuchni.
Firmy meblarskie zapewniają obszerny wybór rozmaitego rodzaju surowców, z których wykonywane są meble kuchenne. Najpopularniejsze są te z płyty mdf. Wspaniale pasują do współczesnych pomieszczeń, zaaranżowanych w stylu modernistycznym lub hi-tech. Najwyższa jakość wykonania sprawia, że ten rodzaj mebli może nam służyć przez wiele lat, pod warunkiem, że w naszej kuchni nie ma wielkiej wilgoci. Ten materiał kiepsko reaguje na wysoką temperaturę oraz parę wodną. Przeznaczony jest do reprezentacyjnych kuchni, w jakich pichci się raczej sporadycznie, dlatego że na mocno błyszczącym materiale widać każdy zaciek, czy też plamę, co powoduje, że powinno się go wielokrotnie czyścić. Jest to nadzwyczaj czasochłonne i nie sprawdzi się w przypadku osób, które dużo gotują i nie chcą potem spędzać długich godzin na porządkowaniu. Wysoki połysk jest niezwykle nowoczesny, jednak niespecjalnie funkcjonalny. Nabłyszczane płyty mdf dają efekt lustra, idealnie odbijają światło sztuczne oraz słoneczne. Przetestują się nawet w małych kuchniach, gdyż optycznie powiększają przestrzeń. Wybierając np. ze szkła fronty rodzaju lacobel, można uzyskać skutek mieniących się obrazów, które niewątpliwie będą przyciągać spojrzenie. decydując się na meble na wysoki połysk nasza kuchnia będzie przypominać meble z folderu, jakiego będą nam zazdrościć zwiedzający nasz domek goście.
Lepszym rozwiązaniem dla osób, które często pichcą, będą matowe meble kuchenne, prędzej w ciemniejszych barwach, na jakich nie widać tak bardzo zanieczyszczenia. Intrygującą propozycją są płyty drewnopodobne, które są niezmiernie trwałe, odporne na zniszczenia mechaniczne, nie ulegają też zniekształceniom pod wpływem wysokiej temperatury ani nie zmieniają zabarwienia przez oddziaływanie promieni słonecznych. Taka płyta drewnopodobna jest bezproblemowa w czyszczeniu, oraz odporna na porysowanie.
Nowością na rynku są meble wykonane z płyty akrylowej. Zdołają odwzorowywać one kamień, drewno, a nawet metal. Te współczesne rozwiązania są wybitnie stabilne i odporne. Ich podstawową wadą jest wysoka cena, jaka sprawia, że nieczęsto wybierane są one przez konsumentów. W sytuacji gdy poszukujemy tanich mebli, to ciekawą propozycją mogą być te, skonstruowane z płyty wiórowej. Bogactwo tonów sprawia, że niezmiernie łatwo można dostroić je do każdego pomieszczenia kuchennego . Niemniej jednak są one ogromnie słabowite, tym samym warto zastanowić się, czy nie będzie odpowiedniej wydać nieco więcej środków finansowych na meble z innego materiału, które będą nam służyć na lata.
Można pokusić się na gotowy zestaw mebli, lub meble na wymiar. Ta druga alternatywa jest o wiele droższa, jednakże pozwoli dostosować meble do każdego formatu kuchni. Gotowe zestawy mebli lepiej sprawdzają się, kiedy dysponujemy większą przestrzenią, natomiast bardzo małe kuchnie potrzebują większej ergonomii i zastosowań, które nie sparaliżują i tak niewielkiej już przestrzeni.

12 mar Brak komentarzy admin Mój kwadrat , ,