Każdy remont mieszkania wiąże się z koniecznością zarezerwowania sobie na ten cel sporej ilości czasu, a także z nerwami, które pojawiają się z powodu niespodziewanych kłopotów związanych z jego przeprowadzaniem. Nie da się ukryć że, najwięcej stresów pojawia się podczas remontu łazienki. Jest to także bardzo problematyczne dla całej rodziny. Na pewien okres czasu pozostaje się bowiem bez możliwości wykąpania się czy korzystania z toalety. W takim przypadku najlepiej jest wyprawić całą familię na wypoczynek. Alternatywnym, jednakże bardziej problematycznym rozwiązaniem jest poproszenie sąsiadów o możliwość korzystania w tym czasie z ich łazienki. By zminimalizować ryzyko wystąpienia podczas remontu kłopotliwych sytuacji, należy się do niego jak najlepiej przygotować. Co krok po kroku trzeba zrobić, aby remont przebiegł sprawnie i szybko a przy tym by nie był nazbyt uciążliwy?

Przygotowanie do remontu łazienki

Absolutną podstawą jest właściwie ułożony plan działania. Na pierwszym miejscu należy rozważyć to, jak ostatecznie łazienka ma wyglądać. Jest to związane z wieloma godzinami spędzonymi w sklepie budowlanym lub przed monitorem komputera na przeglądaniu najbardziej optymalnych rozwiązań. Najwięcej czasu zabiera dokonanie wyboru kolorystyki płytek oraz podjęcie decyzji czy lepsza będzie wanna, czy też może lepszym wyjściem będzie inwestycja w prysznic. Dobrać do siebie należy wszystkie elementy, również muszlę klozetową. Przestrzeń trzeba wymierzyć w taki sposób, by bez kłopotu w łazience znalazło się miejsce na pralkę, jak również na kosz na brudną bieliznę. Kiedy już wszelkie elementy wyposażenia zostaną wybrane, przyjdzie czas na ustalenie kolejności wykonywanych zadań i znalezienie dobrej ekipy remontowej. O ile jeszcze w przypadku malowania pokoju czy układania paneli można polegać na własnych umiejętnościach, o tyle przy remoncie i aranżacji łazienki warto jest skorzystać z pomocy fachowców. Będą tu bowiem potrzebne rozmaite umiejętności zarówno hydrauliczne jak i w kwestii układania płytek. Najlepsi robotnicy mają bardzo zapchane grafiki, z tego też powodu rezerwacji terminu trzeba dokonywać z dużym wyprzedzeniem.

Najnowsze trendy w aranżacji łazienek

Planując remont łazienki należy uwzględnić nowoczesne trendy panujące na rynku. W dokonywaniu wyboru odpowiedniej kolorystyki pomocne mogą okazać się aranżacje zamieszczone w kolorowych czasopismach zajmujących się tematyką remontową. Także na łamach Internetu da się wyszukać mnóstwo ciekawych aranżacji. Obecnie, jeżeli chodzi o wystrój łazienki to dominują płytki o jasnych, kremowych barwach z delikatnym wzorem. Coraz częściej można się natknąć na szafki łazienkowe skonstruowane z litego drewna, w neutralnym kolorze. Warto przy takim wyborze zwrócić uwagę na to, aby szafka była właściwie zaimpregnowana tak aby nie pochłaniała wilgoci.

Aranżacja łazienki o niewielkich wymiarach

Nie małym wyzwaniem jest zaprojektowanie o niewielkiej kubaturze. Na stosunkowo ograniczonej przestrzeni należy pomieścić wszystko to co jest niezbędne na co dzień. W takim przypadku, bardziej efektywnym rozwiązaniem niż wanna z pewnością będzie kabina prysznicowa. Warto również zaoszczędzić przestrzeń montując niewielką umywalkę, a kosz na brudną bieliznę maskując w specjalnej zabudowie. Pragnąc jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń można skorzystać z profesjonalnej pomocy biura projektowego.

12 mar Brak komentarzy admin Mój kwadrat , ,