Dla wielu osób kuchnia stanowi najważniejsze pomieszczenie w domu. Przeciętny człowiek spędza w niej ponad trzysta godzin rocznie, a większość tego czasu wykorzystuje na szykowanie potraw. Wyposażenie kuchni jest o tyle istotne, że pozwala na wygodne i komfortowe gotowanie, ale również na estetyczne serwowanie potraw dla rodziny i przyjaciół. Co powinno się znaleźć w kuchni, aby móc cieszyć się pełną swobodą?

Akcesoria podstawowe – talerze, miski, sztućce – ile czego potrzebujesz?

Talerze, miski i sztućce to element wyposażenia, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne posiłki. Ich ilość powinna być dostosowana do ilości domowników i zawierać zapas, jeśli często na obiad lub kolację wpadają dodatkowe osoby. W kuchni powinny znaleźć się talerze głębokie do zup i płytkie do drugiego dania, a także salaterki i miseczki, jeśli w domu często jada się zupy kremy czy dania, które wyglądają w nich efektowniej niż w talerzach. Zestaw głębokich łyżek, widelców i noży to postawa, podobnie jak małe łyżeczki do mieszania napojów gorących. Warto również zadbać o to, aby w kuchni znalazły się większe miski, w których można przyrządzać i podawać sałatki.

Fikuśne szklanki i kieliszki do różnych napojów

Wiele osób ma swoje ulubione kubki, w których poranna kawa smakuje najlepiej i które przywołują miłe wspomnienia. Naczynia do różnorodnych napojów dzielą się jednak na wiele rodzajów, a przestrzeganie specyficznych zasad serwowania świadczy o klasie i znajomości tematu. Jeśli w Twoim domu często bywają goście, a wśród podawanych napojów znajdują się alkohole, warto serwować je, jak należy. Pękate kieliszki na wysokich nóżkach nadają się do serwowania czerwonego wina, a wino deserowe powinno być nalewane do kieliszków niższych i o zaokrąglonym kształcie. Kieliszek do wina musującego niczym nie różni się od lampki szampana, a whisky, z lodem albo z lodem i colą, podaje się w szklance z grubego szkła i z grubym dnem. Koniak podawany jest w kieliszku o obszernej czasze, na krótkiej nóżce, aby można go było podgrzewać dłonią, trzymając naczynie od spodu. Najbardziej charakterystyczne są jednak kieliszki do martini i margarity. Ten pierwszy przypomina odwrócony stożek, a stromy brzeg pozwala oprzeć o siebie wykałaczkę z oliwkami. Kieliszek do margarity ma szeroką czaszę, która mocno zwęża się u nasady. Dowiedz się więcej o tym, jak pić odpowiednio pić drinki na naszej stronie: https://nawakacje.eu/jak-pic-tequile/.

Potrzeby w zależności od stylu życia

Ogromny asortyment wyposażenia do domu obfituje również w wiele naczyń, narzędzi i urządzeń, które być może nie są artykułami najpilniejszymi, ale sprawdzają się w przypadku osób, które uwielbiają gotować, jeść i pić. Praska do czosnku jest dość powszechna, podobnie jak durszlaki do odcedzania makaronów. Młynek do kawy pozwala na przygotowanie aromatycznego napoju, którego smak docenią miłośnicy ciemnego napoju, a młynek do pieprzu sprawia, że przyprawa ta ma o wiele bardziej wyrazisty smak niż pieprz zmielony, zanim trafił do sprzedaży. Wielkie udogodnienie stanowią obieraczki do warzyw, a także zestaw porządnych noży do sera, mięs, chleba i wędlin. Z kolei blender ręczny pozwala na zamienianie ugotowanych składników w pyszne zupy kremy, gazpacho czy nawet koktajle owocowe. Jeśli jesteś wielbicielem włoskiej kuchni, przyda Ci się tarka do sera i specjalna łyżka do spaghetti.

28 sty Brak komentarzy admin Mój kwadrat