Poziom życia Polaków poprawił się znacznie w ostatnich latach i coraz więcej z nas jest w stanie żyć na dość dobrym poziomie, a do tego nawet odkładać pieniądze, co jeszcze niedawno było zjawiskiem dość rzadkim, gdyż pensja znacznej większości obywateli ledwo wystarczała na różnego rodzaju opłaty oraz inne koszty życia, które w naszym kraju do niskich nie należą.

Wraz ze wzrostem poziomu zamożności społeczeństwa, coraz więcej osób zaczyna poważnie myśleć o różnego rodzaju inwestycjach. Ze względu na to jednak, że ciągle pozostajemy mocno w tyle za Zachodnią Europą, jeżeli chodzi o możliwości odkładania pieniędzy, a co za tym idzie, inwestowania, społeczeństwo nasze tak naprawdę nie potrafi inwestować odłożonych pieniędzy.

Dzieje się to z wielu powodów. Jednym z najważniejszych jest brak edukacji na temat mnożenia własnego kapitału i inwestowania, lecz sporą rolę gra też wrodzona nieufność Polaków do instytucji finansowych.

Stąd też jedną z najchętniej wybieranych inwestycji w naszym kraju są inwestycje w działki. Cieszą się one ostatnio ogromną popularnością. Nieruchomość taka jest inwestycją bezpieczną. Działka bowiem nie wyparuje tak, jak pieniądze potrafią zniknąć z rachunku inwestycyjnego. Nad działką posiada się kontrolę i jest ona czymś namacalnym. Nawet jeżeli okaże się, że nie przyniesie ona zysku zbyt szybko, z pewnością przyjdzie taki czas, że będzie można zrobić na niej wspaniały interes.

Jednak nie wszyscy inwestują w działki, by je sprzedać. Jest to też idealna inwestycja na zabezpieczenie swoich dzieci, gdy dorosną. W przyszłości odziedziczą one ziemię i będą z nią mogły zrobić, co chcą, w tym ją sprzedać. Kupno jednej działki lub większej ich ilości jest znacznie lepszym pomysłem niż odkładanie przez lata pieniędzy dla dzieci na swoim koncie. Pieniądze mogą zniknąć, może nas czekać kryzys lub jakaś straszna inflacja, gdyż tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co stanie się za jakiś czas, a gospodarka to twór nieprzewidywalny. Ziemia natomiast zawsze będzie w cenie, gdyż jest to podstawowe dobro, którym można dysponować.

Jak jednak znaleźć idealną działkę? Tak naprawdę nie ma na to złotej receptury i często bardzo niepozorna nieruchomość może okazać się strzałem w dziesiątkę. Niektórzy kupują działki w miastach, gdyż tu łatwiej jest o sytuację, w której dany teren będzie potrzebny komuś do wybudowania jakiegoś budynku lub kompleksu i osoba, lub forma mogą odkupić od nas działkę za znacznie wyższą cenę niż ta, którą oryginalnie za nią daliśmy.

Jednak tereny podmiejskie i wiejskie również bardzo szybko się rozwijają, powstają sieci dróg, wiele poważnych firm przenosi swoje zakładu do małych miejscowości lub wsi, i także znajdując ogłoszenie sprzedaży działki w nieciekawej lokalizacji, i warto zatrzymać się przy nim na moment i przeanalizować okoliczności. Warto wziąć pod uwagę to, co się już tam znajduje, czy jest to obszar atrakcyjny dla przyszłego rozwoju handlu, transportu i usług. Na takich niepozornych działkach można często ugrać najwięcej, gdyż są one zazwyczaj tanie, przynosząc potem ogromny zysk.

Warto więc odkładać pieniądze i zakupić chociażby niewielką działkę, która zabezpieczy przyszłość naszą i naszych dzieci.

3 lip Brak komentarzy admin Mój kwadrat , ,